Dzień dla Niepodległej w Powiatowym Zespole Szkół w Chęcinach

Powiatowy Zespół Szkół w Chęcinach
śpiewał hymn wraz z całą Polską

Z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Pani Dyrektor Halina Kołodziejczyk wspólnie z uczniami, nauczycielami i pracownikami Powiatowego Zespołu Szkół w Chęcinach wzięła udział  w świętowaniu „Dnia dla Niepodległej”.

Młodzież naszej szkoły utworzyła żywy napis „100” w narodowych barwach. Natomiast o  godzinie 11:11 wspólnie odśpiewano hymn Polski.

LINK: artykuł i film z dnia 9 listopada 2018 r. godz.13:06ECHO DNIA

Projekt Centrum polszczyzny – 2018

W dniu 8 listopada 2018 roku uczennice klasy drugiej liceum: Zuzanna Żurek, Karolina Myśliwiec, Sylwia Ziętal i Alicja Serafin wzięły udział w projekcie „Centrum polszczyzny”, organizowanym przez III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. C.K. Norwida w Kielcach.

Założeniem projektu było wspólne uczczenie stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W sali konferencyjnej Wzgórza Zamkowego słuchaliśmy i czytaliśmy epopeję Adama Mickiewicza „Pan Tadeusz”.