Szkolne Koło Taneczne

W sobotę, 17 listopada 2018 roku Pasaż Świętokrzyski w Kielcach obchodził 12 urodziny. Z tej okazji dla gości i klientów galeria przygotowała liczne atrakcje. Był tort, pokazy i warsztaty taneczne, a wszystko prowadził Gość specjalny, Rafał Maserak.  Znany tancerz opowiadał o swojej karierze i zachęcał do dobrej, również tanecznej zabawy.

W sobotnie popołudnie członkowie Szkolnego Koła Tanecznego dołączyli do wspólnej zabawy i uroczystego świętowania. Dziewczęta zaprezentowały się wspaniale! Swoimi występami tanecznymi,  zachwyciły nie tylko kielecką publiczność, ale i samego Rafała Maseraka.

Naszą szkołę reprezentowały: Sabrina Mikhailenko, Magdalena Szczurkowska, Monika Cholewa, Milena Polak, Wiktoria Kot. Wszyscy świetnie się bawili, ale na koniec ciężko było się rozstać. Do następnego razu…

W dniu 16 listopada 2018 roku w Zespole Szkół w Kostomłotach Drugich odbyły się Wojewódzkie Szkolne Zawody Strzeleckie z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości o puchar Kuratora Oświaty. Organizatorem imprezy byli: Kuratorium Oświaty w Kielcach, Zespół Szkół w Kostomłotach Drugich i Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Kaliber” Kostomłoty. Do zawodów zgłosiło się 100 zawodników z terenu województwa świętokrzyskiego z: gimnazjów, klas VIII szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych rywalizowało 11 placówek. Strzelanie odbywało się z karabinka pneumatycznego do tarczy 120×120 mm, z odległości 10m w pozycji stojącej.

Ostatecznie w klasyfikacji drużynowej Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Łokietka w Chęcinach  zajęło  6 miejsce, uzyskując 69 punktów.

Naszą szkołę reprezentowały: Kinga Szczepańczyk, Magdalena Szczurkowska, Wiktoria Danielewska, Zuzanna Żurek, Małgorzata Wijas, Magdalena Dercz.