OLIMPIADA SOLIDARNOŚCI

OLIMPIADA SOLIDARNOŚCI. DWIE DEKADY HISTORII

Ogólnopolski Konkurs Historyczny – VII edycja (2019-2020)

26 listopada 2019 roku w Powiatowym Zespole Szkół w Chęcinach odbył się szkolny etap olimpiady z wiedzy o „Solidarności”. Celem konkursu jest budowanie tożsamości narodowej wśród uczniów szkół średnich (liceów i techników), aby podnieść poziom wiedzy o historii najnowszej Polski oraz rozbudzić zainteresowanie do poznawania genezy, a także przebiegu przemian demokratycznych w kraju. W konkursie udział wzięło troje uczniów: Wojsa Anna z klasy II A Liceum Ogólnokształcącego, Pryslopskyi Ostap i Turchyn Rostyslav z klasy II Technikum Informatycznego. Największą ilość punktów uzyskała Wojsa Anna, która będzie reprezentować naszą szkołę w dalszych zmaganiach historycznych podczas etapu wojewódzkiego w marcu 2020 roku. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

VI Świętokrzyski Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej

PATRIOTYZM WŚRÓD NAS

WOLNOŚĆ – ZNACZY OJCZYZNA

VI Świętokrzyski Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej – Pacanów 2019

Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Chęcinach – Jagoda Kliś oraz Krzysztof Jaros – 25 października 2019 roku – brali udział w przesłuchaniach do VI Świętokrzyskiego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej w Pacanowie w kategorii III: soliści (wiek 16-19). Jagoda Kliś zaprezentowała piosenkę pt. „Miasto 44”, natomiast Krzysztof Jaros zaśpiewał utwór ks. Stefana Ceberka pt.: „Ojczyzna”. Oboje bardzo dobrze zaprezentowali się podczas przesłuchań i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Utwory, które wykonali swoją treścią nawiązywały do wydarzeń historycznych związanych z II wojną światową.

Interpretacja pieśni, wrażenie wykonawcze oraz osobowość artystyczna Krzysia dały mu możliwość zaprezentowania się (22 listopada 2019 roku) podczas Uroczystej Gali Konkursowej w Filharmonii Świętokrzyskiej, na której zdobył wyróżnienie. Gratulujemy Krzysztofowi i życzymy dalszych wokalnych sukcesów.

Wielki sukces piłkarzy ręcznych z PZS w Chęcinach!

W dniu 28.11.2019r. odbyły się eliminacje do wielkiego finału XVI edycji „Małej Ligii Piłki Ręcznej Szkół Ponadpodstawowych”. W Turnieju wzięły udział następujące zespoły: LO nr 3 Kielce, LO nr 6 Kielce,  Elektryk Kielce, LO nr 1 Włoszczowa, ZSP nr 3 Włoszczowa,  ZST Skarżysko- Kamienna, ZS Nazaret Kielce, ZCS Siechów Duży, ZSP Chęciny.

Warto podkreślić, że turniej miał charakter rywalizacji ogólnopolskiej. W rozgrywkach wzięło udział  dziesięć drużyn, które początkowo rywalizowały ze sobą w pojedynkach grupowych.  Zmagania w grupach odbywały się systemem „każdy z każdym”. Nasi reprezentanci wyszli z grupy zajmując pierwsze miejsce! W meczu półfinałowym rozegranym z ZSP nr 3  z Włoszczowy, po zaciętej i pełnej emocji walce, wygrali 7:6!

Tak dobry wynik pozwolił awansować nam do ścisłego finału, który odbędzie się 4 grudnia.  Najlepszym zawodnikiem Turnieju został Paweł Prokop, a naszą szkołę reprezentowali: Bęben Wojciech, Czeski Mikołaj, Filipowicz Grzegorz, Jastrzębski Mateusz, Kurdek  Mateusz, Pałys Adrian, Pękalski Dawid, Prokop Paweł,  Rączka Kewin, Smolarek Barttłomiej, Stępień Jakub, Szczypała Wiktor,  Wnuk Dawid,  Ziara Mateusz.

Za znakomite przygotowanie chłopców odpowiedzialni byli: pan Zbigniew Kowalicki oraz pani Wioletta Kierczyńska. Zarówno opiekunom i trenerom, jak i publiczności należą się ogromne podziękowania za wiarę, wsparcie i niesamowity doping naszych sportowców.