Studniówka 2018

Studniówka 2018 Powiatowego Zespołu Szkół w Chęcinach

Zobacz zdjęcia
« 2 z 2 »

POLICJANCI W SŁUŻBIE HISTORII

Wczoraj 01 lutego w Krakowie odbyły się warsztaty historyczne nawiązujące do konkursu „Policjanci w służbie historii” organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej dla uczniów klas policyjnych szkól średnich. W zajęciach wzięli udział  nasi uczniowie z I klasy policyjnej liceum ogólnokształcącego Wiktoria Ciechańska , Wiktoria Danielewska i Sebastian Skowronek wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Celem konkursu „Policjanci w służbie historii” jest zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii Policji w czasach II Rzeczypospolitej i II Wojny Światowej oraz jej wkładu w odzyskiwanie przez Polskę niepodległości i odbudowę Państwa Polskiego. Konkurs jest prowadzony i realizowany przez Instytut Pamięci Narodowej a partnerem projektu jest Komenda Główna Policji. Garnizon świętokrzyski reprezentowali policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, wraz z trójką  naszych uczniów Powiatowego Zespołu Szkół w Chęcinach z klasy o profilu policyjnym.

Jednym z etapów konkursu jest przygotowanie krótkiego filmu na temat policjanta, który pełnił służbę w Policji Państwowej oraz może stanowić przykład etosu funkcjonariusza z tamtej epoki. W tym celu uczestnicy warsztatów uczyli się montażu filmu, aby jak najlepiej zaprezentować swoją pracę. W kolejnej części młodzież wysłuchała niezwykle interesującego wykładu dr Marcina Chorążki, z Instytutu Pamięci Nrodowej w Krakowie, pt. „Historia w Policyjnym Mundurze”, który poza rysem historycznym przekazał wiele interesujących wiadomości o Granatowych Policjantach, których nie znajdziemy w książkach

Poza naszymi uczniami z Powiatowego Zespołu Szkół w Chęcinach w warsztatach uczestniczyli uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kielcach oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych we Włoszczowie.

Noworoczne spotkanie z samorządowcami

      Dnia 29 stycznia 2018 roku nasza pani Dyrektor Halina Kołodziejczyk uczestniczyła w noworocznym spotkaniu z samorządowcami organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Kielcach.

      Podczas narady wystąpiła Magdalena Zdeb, uczennica klasy trzeciej  Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Łokietka. Magda przepięknie zaśpiewała utwory z repertuaru Anny Wyszkoni „Biegnij przed siebie” i „Prywatna madonna”.

Kolejny sukces w konkursie filmowym

      Miło nam poinformować, że w konkursie filmowym – „Nowa jakość kształcenia w powiatowych szkołach” zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Kielcach, otrzymaliśmy aż trzy wyróżnienia. Zadaniem konkursu było zrealizowanie krótkiego filmu przedstawiającego wykorzystanie nowoczesnych technologii na  lekcjach oraz pokazanie ich wpływu na podniesienie jakości kształcenia. Konkurs ten został ogłoszony w ramach realizowanego przez starostwo projektu – „Wsparcie rozwoju szkół poprzez doskonalenie nauczycieli”.

 Oto nagrodzone drużyny:
Filip Góral, Mateusz Ziara i Krystian Dziurzyński (klasa Ii)– film pt. „Szkoła przyszłości”,
Cezary Puchała, Jakub Terelak i Konrad Wrona (klasa II eomt) – film pt. „Łokietek uczy(się) nowocześnie”,
Jakub Kędzierski i Patryk Rybak (klasa II eomt)- film pt. „Od pacholęcia do absolwenta”.

Nad produkcjami czuwała pani Ewa Dziedzic
Gratulujemy młodym filmowcom

III miejsce Mateusza Ziary

      Z ogromną radością informujemy, że w wojewódzkim konkursie „Napisz do nas o nas”, organizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru, Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach oraz Urząd Marszałkowski, MATEUSZ ZIARA z klasy I technikum informatycznego zdobył III miejsce. Warto zaznaczyć, że brali w nim udział uczniowie i studenci z całego województwa świętokrzyskiego. Sukces Mateusza tym bardziej cieszy.

     Gratulujemy Mateuszowi i jego nauczycielce –  Pani Ewie Dziedzic.