Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

W dniu 27 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego uczniów klas maturalnych, w której udział wzięli zaproszeni goście: Wicestarosta kielecki pan Zenon Janus, Przewodniczący Rady Rodziców pan Paweł Żurek oraz licznie zgromadzeni rodzice absolwentów. Dyrektor szkoły pani Halina Kołodziejczyk, po okolicznościowym przemówieniu,  wspólnie z panem wicestarostą Zenonem Janusem, wręczyła wyróżniającym się w nauce uczniom świadectwa ukończenia szkoły i pamiątkowe dyplomy. Absolwenci otrzymali także dyplomy najlepszych sporowców oraz za aktywną pracę na rzecz szkoły, w Szkolnym Klubie Wolontariatu i Samorządzie Szkolnym.

Fundatorami nagród byli również zaproszeni gości. Nagrodę Starosty Powiatu Kieleckiego otrzymali: uczennica klasy III p  Liceum Ogólnokształcącego Aleksandra Żurek oraz uczeń klasy IV mtm  Technikum  Patryk Trela.  Następnie Dyrektor Szkoły pani Halina Kołodziejczyk wręczyła listy gratulacyjne rodzicom wyróżnionych i nagrodzonych uczniów.

Tegorocznym absolwentom życzymy powodzenia na egzaminach maturalnych oraz spełnienia wszelkich marzeń i planów życiowych!

Nie ma zdjęć w tej galerii.

Kolejna akcja pomocy innym….

W dniu 27 kwietnia 2018 roku członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu wspólnie z opiekunem panią Teresą Jakubowską uczestniczyli w kweście na rzecz Hospicjum im. Św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach, zorganizowanej przez Pola Nadziei.

Nadmienić należy, iż „Pola Nadziei” to międzynarodowy program, którego zadaniem jest pozyskiwanie środków na funkcjonowanie hospicjum, ale także szerzenie idei hospicyjnej, propagowanie bezinteresownej pomocy dla bliźniego w potrzebie, zwiększanie świadomości społecznej dotyczącej potrzeb fizycznych, psychicznych i duchowych osób chorych i cierpiących.

Serdecznie dziękuję wolontariuszom: Kasi Kosińskiej, Kindze Góralskiej, Oli Zei, Patrycji Sikorskiej, Sylwii Różalskiej, Zuzi Żurek i Wiktorii Ciechańskiej za bezinteresowną pomoc potrzebującym.

Odwiedziny Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach

W marcu 2018 roku członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu udali się do Schroniska dla Bezdomnych  Zwierząt w Dyminach. Wizyta poprzedzona była zbiórką pieniędzy ogłoszonej w szkole przez Samorząd Uczniowski. Dzięki zaangażowaniu pani Dyrektor Haliny Kołodziejczyk, młodzieży i pracowników szkoły zebrano kwotę  w wysokości 105 zł, za którą zakupiono 71 kg karmy dla psów i kotów. Serdeczne słowa podziękowania kierujemy w stronę pani Edyty Baran za zorganizowanie kocyków dla podopiecznych schroniska.

Koordynatorką szkolnej akcji niesienia pomocy zwierzętom była pani Teresa Jakubowska – opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu.  Pragniemy dodać, że wdzięczność w oczach samotnych psiaków i kociaków była bezcenna. Jesteśmy przekonani, że nasza pomoc nie była jednorazowa, a wizyty w schronisku na stałe wpiszą się w harmonogram działań opieki nad zwierzętami.

MISTRZOSTWA POWIATU KIELECKIEGO HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT

W dniu 25 kwietnia 2018 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kieleckiego Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt, rozgrywane na hali widowiskowo – sportowej „Pod Basztami” w Chęcinach. W zawodach uczestniczyły cztery drużyny ze  szkół ponadgimnazjalnych z: Bodzentyna, Chęcin, Chmielnika, Łopuszna. Organizatorami sportowego przedsięwzięcia byli: Starostwo Powiatowe w  Kielcach i Powiatowy Zespół Szkół w Chęcinach. Za przebieg i przygotowanie turnieju odpowiedzialna była Pani Monika Sobura – Święs, nauczyciel wychowania fizycznego.

Uroczystego otwarcia i zakończenia zawodów  dokonała  Pani Halina Kołodziejczyk, Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Chęcinach.

Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. Dziewczyny wykazały się walecznością i bardzo dobrym przygotowaniem motorycznym i technicznym. Wszystkie spotkania przebiegały w duchu fair play oraz na  dobrym, wyrównanym poziomie. Do ostatniej minuty ważyły się losy drużyn. Sędzią głównym turnieju był Pan Piotr Kaczmarczyk.

Ostatecznie dziewczęta z Chęcin zdobyły tytuł Wicemistrzyń Powiatu Kieleckiego

Naszą szkołę reprezentowały: Wiktoria Sosnowska, Karolina Myśliwiec, Aleksandra Mila, Patrycja Prus, Magdalena Dercz, Zuzanna Żurek, Angelika Chwastek. Trenerem zespołu była Pani Monika Sobura – Święs.

Końcowa klasyfikacja:

I miejsce – Bodzentyn

II miejsce –Chęciny

III miejsce –Łopuszno

IV miejsce –Chmielnik

Dziękujemy reprezentacji naszej szkoły za wolę walki i poświęcenie.

WYCIECZKA DO ARESZTU ŚLEDCZEGO W KIELCACH

Młodzież drugiej klasy o profilu policyjno – prawnym z Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Łokietka w Chęcinach, 20 kwietnia 2018 roku uczestniczyła w wycieczce do Aresztu Śledczego w Kielcach. Organizatorem wyjazdu była Pani Monika Sobura – Święs, wychowawca klasy.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z pracą funkcjonariuszy więzienia, strukturami organizacyjnymi oraz zasadami funkcjonowania placówki. Dowiedzieli się o aspektach prawnych dotyczących osób osadzonych i procedurach postępowania z zatrzymanymi. Mogli, również zwiedzić poszczególne oddziały jednostki penitencjarnej i zobaczyć jak wygląda codzienne życie osadzonych, za murami aresztu.

Na koniec wycieczki młodzież miała okazję poznać Dyrektora Aresztu Śledczego w Kielcach płk Krzysztofa Czekaja oraz możliwość wzięcia udziału w dyskusji.

W trakcie spotkania poruszono temat odpowiedzialności karnej, problematykę związaną z przestępczością oraz konsekwencjami wynikającymi z nieprzemyślanych zachowań.