Świętokrzyski program stypendialny

images

Z wielką radością informujemy, iż trzy uczennice klasy II AP liceum: Karolina Myśliwiec, Sylwia Ziętal i Zuzanna Żurek otrzymały stypendium finansowane z Unii Europejskie. Projekt pod nazwą Świętokrzyski program stypendialny realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Stypendia przyznawane są za bardzo dobre wyniki w nauce. Pod uwagę brana była między innymi średnia ocen z 3 przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, ICT oraz języków obcych, ale także to, czy uczeń jest laureatem lub finalistą konkursów lub olimpiad w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, ICT lub języków obcych w roku szkolnym 2017/18.

Jesteśmy z Was dumni!!!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Stypendyści 2019

stypendiumprm

Jesteśmy z Was dumni!

6 lutego 2019 roku w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów najbardziej uzdolnionej młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Aktu wręczenia dokonała  Pani Katarzyna NowackaŚwiętokrzyski Wicekurator Oświaty oraz Pan Wiktor Michał Kowalski – doradca Wojewody Świętokrzyskiego. Stypendium  z naszej szkoły otrzymali:  Zuzanna Żurek  uczennica klasy drugiej liceum ogólnokształcącego i  Mateusz Ziara uczeń drugiej klasy technikum informatycznego.

Gratulujemy uczniom, nauczycielom, wychowawcom oraz rodzicom…

Nie ma zdjęć w tej galerii.

Problem palenia papierosów wśród dzieci i młodzieży

W internacie została przeprowadzona pogadanka na temat: „Problem palenia papierosów wśród dzieci i młodzieży”. Nikotyna jako jeden ze szkodliwych środków psychoaktywnych. Celem spotkania było przekazanie wiedzy związanej ze szkodliwym wpływem nikotyny na stan zdrowia człowieka. Ma to na celu uczestnictwo w programie „Rzuć palenie razem z nami”.  Prelekcję przeprowadziła szkolna pielęgniarka – Pani Iwona Golmento.

Konkurs „Poznaj swoje prawa w pracy”

W dniu 30 stycznia 2019 roku  w naszej szkole odbył się konkurs: Poznaj swoje prawa w pracy. Konkurs dotyczył wiedzy o prawie pracy i BHP. Był skierowany do  tych uczniów liceum i technikum, którzy uczestniczą w programie Edukacyjna Kultura Bezpieczeństwa. Konkurs nadzorował Pan Stanisław Golmento główny specjalista  Państwowej Inspekcji Pracy.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce – Marta Kraińska

II miejsce –  Paweł Prokop

III miejsce – Milena Polak

Do II etapu Konkursu Regionalnego „Poznaj swoje prawa w pracy” zakwalifikowali się uczniowie: Marta Kraińska i Paweł Prokop.

Gratulujemy i życzymy powodzenia

KOLĘDOWANIE….

W dniu 27 stycznia 2019 roku o godzinie 15.00 w Kościele św. Stanisława Męczennika w Sobkowie miał miejsce VIII Przegląd Kolęd i Pastorałek, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły: Jagoda Kliś i Krzysztof Jaros. W duecie zaśpiewali przepiękny utwór: Maryjo, czy Ty wiesz? Słuchający nie kryli wzruszenia!

Gratulujemy!