Dzień Przedsiębiorczości 2018

W dniu 14 listopada 2018 roku, w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pod hasłem „Pieniądz Przyszłości” z udziałem Kieleckiego Parku Technologicznego. Do konkursu zostało zgłoszonych 7 prac. Na I miejscu uplasowała się praca uczennicy  klasy II p – Sandry Dróżdż, II miejsce uzyskał kolaż Izabeli Szymoniak, uczennicy klasy I p, a III miejsce otrzymała praca Wiktorii Danielewskiej, uczennicy klasy II p. Wyróżniona została grafika Ostapa. W świat pieniądza wprowadził nas uczeń klasy pierwszej technikum informatycznego – Marcin Lisowicz.

Gratulujemy Nagrodzonym!

Nie ma zdjęć w tej galerii.

II Przegląd Pieśni i Piosenek Patriotycznych

13 listopada 2018 roku w naszej szkole odbył się II Przegląd Pieśni i Piosenek Patriotycznych z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Patronat nad uroczystością objęli: Wojewoda Świętokrzyski- pani Agata Wojtyszek, Starosta Kielecki – Pan Michał Godowski i Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny- pan Robert Jaworski.  W uroczystościach wzięli udział zaproszeni goście: Wicewojewoda Świętokrzyski- pana Andrzej Bętkowski, wicestarosta Kielecki – Pan Zenon Janus,  Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny – pan Robert Jaworski, Pani Teresa Piwnik – Bratanica Jana Piwnika „Ponurego” wiceprezes Zarządu Okręgu Kielce Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Kierownik referatu prewencji aspiranta Pan Paweł Grad, policjanci współpracujący  ze szkołą: nadkomisarz Tomasz Kaczmarczyk i aspiranta sztabowy Jarosław Stępień, Pani Aneta Litwin – Naczelnik Wydziału Prewencji KMP w Kielcach, przewodniczący Rady Rodziców – pan Paweł Żurek,  Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców pani Grażyna Podsiadło oraz dyrektorzy szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu gminy Chęciny, Sobkowa, Piekoszowa i powiatu kieleckiego.

W przeglądzie wystąpili uczniowie szkół gimnazjalnych, podstawowych, ponadpodstawowych z Powiatu Kieleckiego.

Obchody 100. rocznicy odzyskania Niepodległości zakończyliśmy wspólnym odśpiewaniem Roty.

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom II Przeglądu Pieśni i Piosenek Patriotycznych. Zapraszamy za rok.

« 1 z 2 »

11 listopada 2018 roku- STO LAT NIEPODLEGŁOŚCI

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych uroczystościach z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 12.00 w kościele parafialnym pw. Św. Bartłomieja w Chęcinach. Po Mszy Św. odbył się przemarsz ulicami miasta delegacji reprezentacyjnych i złożenie wieńców pod tablicą i pomnikiem upamiętniającymi bohaterów narodowych. W poczcie sztandarowym  szkoły zaprezentowali się uczniowie: Wiktoria Danielewska, Wiktoria Ciechańska i Paweł Prokop. Natomiast  poczet sztandarowy kombatantów godnie prezentowali wraz z panem Czesławem Krzywdzińskim uczniowie Wiktor Szczypała i Dawid Pękalski. W uroczystościach uczestniczyli także uczniowie z Ukrainy  uczący się w Powiatowym Zespole Szkół w Chęcinach.

Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Chęcinach składa serdeczne podziękowania uczniom  i nauczycielom , którzy wzięli udział w tych uroczystościach.

« 1 z 2 »

Dzień dla Niepodległej w Powiatowym Zespole Szkół w Chęcinach

Powiatowy Zespół Szkół w Chęcinach
śpiewał hymn wraz z całą Polską

Z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Pani Dyrektor Halina Kołodziejczyk wspólnie z uczniami, nauczycielami i pracownikami Powiatowego Zespołu Szkół w Chęcinach wzięła udział  w świętowaniu „Dnia dla Niepodległej”.

Młodzież naszej szkoły utworzyła żywy napis „100” w narodowych barwach. Natomiast o  godzinie 11:11 wspólnie odśpiewano hymn Polski.

LINK: artykuł i film z dnia 9 listopada 2018 r. godz.13:06ECHO DNIA

Projekt Centrum polszczyzny – 2018

W dniu 8 listopada 2018 roku uczennice klasy drugiej liceum: Zuzanna Żurek, Karolina Myśliwiec, Sylwia Ziętal i Alicja Serafin wzięły udział w projekcie „Centrum polszczyzny”, organizowanym przez III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. C.K. Norwida w Kielcach.

Założeniem projektu było wspólne uczczenie stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W sali konferencyjnej Wzgórza Zamkowego słuchaliśmy i czytaliśmy epopeję Adama Mickiewicza „Pan Tadeusz”.